در بلاگ رسمی بازی The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard امروز متنی مبنی بر احتمال لغو شدن این بازی برای PlayStation 3 توسط سران بتسدا منتشر شد .گویا دلیل این لغو شدن بروز مشکلات فنی  زیاد در پورت کردن این بازی برای PlayStation 3 ذکر شده است .

در زیر متن کامل این بیانیه را مشاهده می کنید :

در اوایل این ماه ( اوایل ماه اگوست سال ۲۰۱۲ ) ما بازی  Dawnguard را برای کنسول PS3 اماده کردیم .
دراین چند هفته ما می خواستیم مطمئن باشیم که این بازی بر روی این کنسول مشکلی ایجاد نمی کند . بازی Skyrim یک بازی عظیم و پویا است ، به همین دلیل نیازمند منابع سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری است . بعد از ساخت Dawnguard نیاز به این موارد دوچندان شد . ما همه سعی مان را کردیم اما انچیزی که مد نظر داشتیم برای PS3 به دست نیامد .حتی DLC ساخته شده این بازی نیز دچار مشکلاتی بر روی این کنسول شده است .
این کنسول از نظر سخت افزاری هیچ مشکلی ندارد اما ما همچنان با سران سونی در حال همکاری هستیم تا هرچه زودتر این مشکلات را رفع کنیم . تا امروز ما نتوانسته ایم راه حلی برای این مشکلت بیابیم .
در حال حاضر پاسخ قطعی در مورد انتشار این بازی یا DLC آن برای PS3 وجود ندارد . اما باید همین جا ذکر کنیم که این مشکلات بر روی کنسول ها و سیستم عامل های دیگر مشاهده نشده است .
در صورتی که این بازی یا بسته DLC بازی اماده شود، ما شما را قطعا در جریان خواهیم گذاشت .ما عمیقا قدردان حمایت های شما و زمان هایی که شما برای این بازی صرف کرده اید هستیم .

لینک متن اصلی در فروم رسمی بتسدا

در این متن اصلا نام و مشخصات مشکلات به وجود امده ذکر نشده اند و فقط با نام مشکلات از انها نامبرده شده است .همچنین مشخص نشده است که این مشکلات از طرف کنسول سونی بوده است با تیم بازیساز .

اینطور که به نظر می رسد در اینده از Dawnguard و DLCهای اینده این بازی برای PlayStation 3 خبری نخواهد بود . البته ما همچنان امیدواریم که زودتر بتسدا با همکاری سونی راهی برای این مشکلات به وجود امده پیدا کند .