X
تبلیغات
YPE html> آیا Assassin’s Creed III آخرین بازی این مجموعه است؟

بخوانید ببینید دانلود کنید

آیا Assassin’s Creed III آخرین بازی این مجموعه است؟


بازی Assassin’s Creed III یک اکشن ماجراجویی و تاریخی است که در تاریخ ۳۰/۱۰/۲۰۱۲ منتشر خواهد شد.این بازی هم اکنون توسط شرکت یوبی سافت مونترئال مراحل پایانی آماده سازی را طی می کند و توسط خود یوبی سافت نیز برایPC، PS3 ،Xbox360 ،Wii U و PS Vita به عرضه ی عمومی گذاشته خواهد شد.این پنجمین بازی کامل و مستقل، از سری بازی های فرقه ی قاتل(Assassin’s Creed) می باشد. ولی سومین عنوان شماره گذاری شده ی این مجموعه است.

در سال ۲۰۱۰ وقتی بازی Assassin’s Creed: Brotherhood معرفی شد، بسیاری آن بازی را به عنوان سومین فرقه ی قاتل تصور کردند. اما این شایعه ها خیلی زود با اظهار نظر رسمی یوبی سافت منتفی شد. یوبی سافت اعلام کرد که قهرمان سومین فرقه ی قاتل، نمی تواند قهرمانی باشد که در گیم های قبلی حضور داشته، و «اتزیو آدیتوره» نمی تواند شخصیت اصلی سومین فرقه ی قاتل هم باشد.

به همین دلیل در فرقه ی قاتل ۳ با یکی دیگر از اجداد «دزموند مایلز»، آشنا می شویم.نام او «کانر کِن وِی»(Conner Kenway) می باشد.او جوانی دو رگه است.پدری انگلیسی داشته و مادری از بومی های آمریکا و نام بومی و سرخپوستی کانر «رادون هَکی دون» می باشد.داستان بازی در طی سال های ۱۷۵۳ تا ۱۷۸۳ می گذرد و در طول بازی شاهد ۳۰ سال بزرگ شدن «کانر» خواهیم بود.در این دوران جنگ های داخلی آمریکا در اوج خود است و با حمله ی لشکر انگلیسی ها به دهکده و خانه ی کانر و خانواده اش، او نیز به داخل این جنگ خونین کشیده می شود.طبق رسم همیشگی مجموعه بازی های فرقه قاتل، این بازی حتی بیشتر از نسخه های پیشین با تاریخ مطابقت دارد و نتیجه ی ماه ها تحقیقات تاریخی یک گروه ویژه از یوبی سافت، در این بازی به تصویر کشیده شده است.داستان بازی در دو شهر بزرگ بوستون (Boston) و نیویورک(New York) رخ می دهد و تعداد زیادی از شخصیت های برجسته ی آن دوره در بازی نیز حضور دارند. از مشهورترین این چهره ها می توان به جورج واشنگتن، بنیامین فرانکلین، تامس جفرسن، چارلز لی، ایزرائیل پاتنوم و ویلیام پرسکات اشاره کرد.

گفته می شود که بازی فرقه ی قاتل ۳، وسیع ترین، پرهزینه ترین و بلند پروازانه ترین بازی این مجموعه می باشد.یوبی سافت موتور گرافیکی کاملا جدیدی را برای این بازی با نام AnvilNext طراحی کرده است.این موتور جدید برای نمایش هر چه بهتر جلوه های بصری،ارتقای هوش مصنوعی، ارتقای انیمیشن های هر چه زیباتر و واقع گرایانه تر برای شخصیت های اصلی و به تصویر کشیدن میادین نبردی بزرگ که پر از سرباز است، طراحی شده است.

در تریلرها و فیلم های تبلیغاتی بازی نیز، این ارتقای انیمیشن های کانر، کاملا محسوس است.او به زیبایی(حتی زیباتر از اتزیو) می دود و می جنگد و اسب سواری می کند.از تیر و کمان استفاده می کند و از انواع تبر و شمشیر و خنجر و البته از تفنگ های باروتی برای مبارزه بهره می جوید.از امکانات جدید اضافه شده به بازی می توان به امکان بالا رفتن از درخت ها استفاده کرد.چون این بازی بیش از نسخه های پیشین به طبیعت اهمیت می دهد و مدت بیشتری را باید خارج از شهر های اصلی بگذرانید، طبیعت بازی نیز بسیار ارتقا یافته است.حضور حیوانات وحشی در طبیعت نیز (تا به حال یک خرس سیاه عظیم الجثه در فیلم های تبلیغاتی بازی دیده شده) باعث هر چه طبیعی تر شدن محیط وحشی خارج از شهر ها شده است.همچنین پیشرفت های گرافیکی نیز حداقل در فیلم های تبلیغاتی بازی تحسین برانگیز است.یکی از این پیشرفت ها فرو رفتن پای کانر در برف نشسته بر روی زمین، و یا سر خوردن بر روی یخ و برف است.کانر چون رگه ای از سرخ پوست های بومی آمریکا را دارد، از حقه های آن ها برای مبارزه هم بهره می جوید.کانر می تواند تله هایی را در طبیعت و در مسیر عبور اهدافش مخفی کند تا وقتی که هدفش به روی تله حرکت کرد، به دار آویخته شود.از دیگر امکانات افزوده شده، امکان ورود به ساختمان های شهرها به خصوص هنگام تعقیب و گریزها است. که اگر واقعا امکان ورود به همه ی آن ها وجود داشته باشد(که بعید به نظر می رسد) یک شاهکار به تمام معنا خواهد بود.

یوبی سافت ضمن تایید عرضه ی نسخه ی قابل اجرا در کامپیوترهای ویندوز برای این بازی، اعلام کرده است که طرفداران این مجموعه باید این بازی را با دسته ی بازی، انجام دهند.البته بدون دسته و با ماوس و صفحه کلید نیز قابل اجرا هست.اما یکی از دست اندرکاران ساخت بازی فرقه قاتل ۳ گفته: «اگر کامپیوتر دارها می خواهند Assassin’s Creed بازی کنند،باید با دسته ی بازی،این بازی را انجام دهند.

گمانه زنی هایی مبنی بر تمام شدن مجموعه بازی های فرقه ی قاتل، با سومین فرقه ی قاتل می شود.به گفته ی یکی از کارگردانان سری بازی های فرقه ی قاتل به نام(Patrice Desilets) ، از ابتدا تصمیم گرفته شده بوده که مجموعه بازی های فرقه ی قاتل یک سه گانه باشد.ساخت بازی Assassin’s Creed III بلافاصله بعد از عرضه ی بازی Assassin’s Creed II در سال ۲۰۰۹ شروع شد.یوبی سافت از همان سال تصمیم گرفته بود که Assassin’s Creed III را قبل از ماه دسامبر سال ۲۰۱۲(زمانی که طبق یک پیش بینی قدیمی قوم مایای آمریکا، به عنوان آخرالزمان شناخته شده است.) عرضه کند.چون داستان این بازی راوی آخرین تلاش های دزموند مایلز برای یافتن سیب های بهشت(Apple of Eden)، که با نوعی تکنولوژی پیشرفته توسط نژادی خیالی و باستانی در بازی ساخته شده، می باشد.

دزموند اغلب در پایان هر یک از بازی های فرقه ی قاتل، یکی از رهبران شبح مانند همین نژاد باستانی و خیالی را می بیند.آن ها به دلایل مبهمی دزموند را به عنوان منجی بشریت برگزیده اند.آن ها به او هشدار می دهند که کره ی زمین در خطر است(خطری مربوط به شدت گرفتن فعالیت های خورشیدی).خطری آن قدر بزرگ که نژاد آن ها را سال ها پیش منقرض کرده است و آن ها حالا می خواهند با هدایت دزموند به بشریت کمک کنند که از این بلای طبیعی جان سالم به در ببرد.دزموند باید قبل از ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ این سیب های بهشتی را بیابد و به کمک آن ها بشریت را نجات دهد.به همین دلیل یوبی سافت می خواهد که حتما این بازی را قبل از دسامبر ۲۰۱۲ عرضه کند تا بازیکن واقعا حس منجی بشریت بودن را تجربه کند.

نتیجه ای که از مجموع بحث های بالا می توان گرفت،این است که احتمال تمام شدن بازی های فرقه ی قاتل با Assassin’s Creed III وجود دارد یا حداقل تمام شدن داستان دزموند مایلز و اجدادش(Altair,Etzio,Conner).

منبع:گیم ایران

دسته بندی : بازی,مطالب خواندنی بازی ها,


نظرات ثبت شده

  1. مرتضی

    9 شهريور 1391 — 18:50

    عالی بود ولی خدایش بازی مبارزه در خیلیج عدن هم بازی که گذاشتینشون پیش مکس پین و هیت من ........... حلا ارتش فرا زمینی رو میتونید سال دیگه بذارید

ثبت نظر

*

شکلک :

Copyright © 2014بخوانید ببینید دانلود کنید

ترجمه شده توسط : قالب فردبلاگ    قدرت گرفته از : فردبلاگ