سلام بعد از مدتی وقفه ای که به علت تعطیلات نوروز و روز های دید و بازدید در انتشار خبر از اینجانب می گذشت بلاخره آمدیم. این بار با دست پر آمدیم. امیدوارم این مقاله بتواند تأخیر چند روزه در انتشار خبر را جبران کند.

خوب امروز با شما هستیم با معرفی مورد انتظار ترین بازی هایی ۱۳۹۱٫ بله درست دیدید مورد انتظار ترین بازی هایی که در سال ۹۱ عرضه خواهند شد.


به این دلیل که سایت گیم ایران یک سایت متفاوت و حرفه ای تر از سایت های بازی دیگر است و نماینده ی رسمی معرفیبازی های کامپیوتری ایرانی به جهان جهانیان است و در این راه مسئولیت سنگینی را در پیش دارد؛ من و مدیران دیگر این سایت در تلاشیم که با نزدیک کردن سایت به موضوعات ایرانی و معرفی و پاسداری از فرهنگ های غنی پارسی سهم کوچکی در حفظ و گسترش آن در تمام اقسا نقاط این زمین پهناور داشته باشیم. به همین خاطر سعی داریم که تمام اصول، قوانین و برنامه های سایت رو طوری پایه ریزی کنیم که در بردارنده ی این مسئله باشد. که تاریخ هجری شمسی نیز یکی دیگر از نشانه های تمدن پارسی است. به همین خاطر از این پس به جای کار کردن با تاریخ میلادی، مطالب همواره پیرامون تاریخ شمسی خواهد بود.

سال ۹۰ یک سال رویایی در عرصه ی صنعت بازی های رایانه ایست چرا که بهترین سری ها ی تاریخ بازی های کامپیوتری در این سال منتشر خواهند شد و ساعات زیادی از وقتمان رو به خود اختصاص خواهند داد . عنوان هایی که هر یک مدعی بهترین بازی سال هستند و چه بسا رقابت امسال حتی سخت تر و پیچیده تر از سال گذشته خواهد بود.این بازی ها یا جزو بازی هایی هستند که شماره های پیشینشان موفق عمل کرده است و گیمران خاطره ی خوشی ازش دارند یا آن دسته بازی هایی هستند که به این علت جزو مورد انتظار ترین ها قرار گرفته اند که شرکت های بازیساز مطرح، تولید آن را تقبل کرده است و سرمایه گذاری خوبی رویشان انجام گرفته است. دقت داشته باشید این لیست جزو بازی هایی هستند که انتشار آن ها در سال ۹۱ قطعی شده است. لیست ۱۳ مورد انتظار ترین بازی های ۹۰ را با هم می بینیم.

۱۳-Darksiders 2

ناشر:THQ

استدیو سازنده: THQ

سبک بازی: اکشن سوم شخص

پلتفرمهای مقصد: Microsoft Windows,Xbox 360,Play Station3

نسخه ی اول این بازی یکی از هیجان انگیز ترین و خوش ساخت ترین بازی هایی بود که من دیده بودم. گرافیک بسیار چشمنواز و زیبا، گیمپلی سریع و اکشن بازی، معماهای جالب و چالش انگیز، داستان گیرا و چسبنده! شخصیت پردازی عالی، غول آخر های خفن همه و همه دست به دست هم داده بودند تا با یک بازی ناب و منحصر به فرد روبرو باشیم. دارکسایدر یک بازی سوم شخص اکشن ماجراجویی می شود که خیلی ها آن را تقلیدی از گاد آف بار به سبک لیجند آف زلدا می دانستند!!!. درست است که ممکن است گیم پلی این بازی برگفته از این دو بازی باشد اما تلفیق این دو سبک مجزا و متفاوت و ساختن یک بازی به چنین زیبایی و خوش ساختی خود هنریست که از پس هیچکس بر نمی آید. خلاصه کنم دارکسایدرز علاوه بر آن که بسیاری مهر تقلید را پیشانی آن می زنند، یک ایده ی ناب و جالب داشت و آن هم بهره گیری مطلوب از ژانر های مختلف بازی و پیاده سازی آن در «پیروان تاریکی بود». در دارکسایدرز یکی از چهار اسب سوار war(جنگ) به ما معرفی شد و ما کنترل او را بر عهده گرفتیم اما در نسخه ی دوم این بازی قرار است اسب سوار بعدی یعنی Death(مرگ) کنترل بازی را در دست بگیرد. این بازی نیز یکی از بازی هاییست که توقع زیادی از آن داریم.

۱۲-Bioshock Infinite

ناشر: ۲k Games

استدیو سازنده: Irrational Games

سبک بازی :اکشن اول شخص

پلتفرم های مقصد:Microsoft Windows,Xbox 360,Play Station3

E3 پارسال بود که تریلر زیبا و خیره کننده ای از این بازی منتشر شد و خیلی ها را به این بازی امیدوار کرد. این بازی ربطی به نسخه های قبلی ندارد و در یک زمان دیگری از نسخه های قبل اتفاق می افتد و داستان و گرافیک نسبتاً جدیدی دارد اما Theme و گیمپلی بازی حفظ شده است. زمان این بازی در سال ۱۹۱۲ اتفاق می افتد.

۱۱-جنگ در خلیج عدن

سازنده: شرکت امیتیس بازی رایان

سبک: شوتر اول شخص

پلتفرمهای مقصد: Microsoft Windows

بازی جنگ در خلیج عدن ، یک بازی کاملاً ایرانی می باشد که به همت متخصصان داخلی جوانان توانمند کشور عزیزمان ایران طراحی شده است. این بازی که برای اولین بار در نمایشگاه دیجیتال سال ۹۰ به علاقه مندان و بازی کنان نمایش داده شد و توانست توجه همه را به خود جلب کند و با گیم پلی جذاب که در دموها نمایش داده شد و برخورداری از یک داستان زیبا و گیرا در جهان واقعی و از طرفی گرافیک قابل توجه بازی نسبت به بازی های ایرانی دیگر داشت همه و همه دست به دست هم می دهند تا امسال با یک عنوان خوب و حساب شده طرف باشیم.

بازی جنگ در خلیج عدن یک بازی شوتر اول شخص است که شرکت امیتیس بازی رایان با مشارکت ارتش درحال ساخت آن است که به گفته ی سازندگان مشخصات زیر را داراست: وجود مراحل تمرینی ، حفظ کشتی های تجاری، بازپس گیری کشتی ها ، وجود کمپ ها و مراحل رقابت با آن و…

۱۰-Hitman Absolution

ناشر: Square Enix

استدیو سازنده: IO Interactive

سبک بازی :ژانر مخفی بازی سوم شخص

پلتفرمهای مقصد:Microsoft Windows,Xbox 360,Play Station3

کچل خوشتیب و خوش استیل ما همیشه عادت دارد هدف های خود را به صورت مخفیانه از بین ببرد. وقتی بازی هیتمن در سال ۲۰۰۱ برای PC منتشر شد هیچ کس انتظار زیادی از این بازی نداشت. ولی این بازی سبک جدیدی در صنعت بازی های کامپیوتری را به همگان معرفی کرد و با سبک متفاوت و جذاب خود افراد بسیاری را به سمت خود جلب کرد به طوری هر دو سال یکبار یک سری از این بازی زده می شد تا سال ۲۰۰۷ که آخرین سری از این بازی یعنی Blood Money منتشر شد و بعد از آن خبری از قسمت بعدی هیتمن نشد تا مدتی پیش که مسئولان این بازی خبر از ساخت دنباله ی این بازی دادند و افراد بسیاری را خوشحال کردند.

۹-Tomb Raider

ناشر: ۲k Games

استدیو سازنده: Irrational Games

سبک بازی :اکشن ماجراجویی

پلتفرمهای مقصد:Microsoft Windows,Xbox 360,Play Station3

لارا کرافت هست و تومب رایدرش!. این بازی تاکنون خیلی تأخیر خورده است؛ حتی زمزمه هایی به گوش می رسید مبنی بر اینکه انتشار این بازی به سال ۲۰۱۳ به تعویق خواهد افتاد. اما بلاخره مسئولان Square enix از خر شیطان پایین آمدند و اعلام کردند این بازی در پاییز ۲۰۱۲ منتشر خواهد شد و خیال بسیاری از فن های این بازی را آسوده ساختند. اولین بازی از این سری در سال ۱۹۹۶ برای کنسول های Play station،Sega Saturn و PC منتشر شد که می توان گفت یکی از عمده دلایل موفقیت Playstation در آن زمان انتشار این عنوان بود. گیم پلی این بازی چیزی شبیه به Prince Of Persia و شرکت سازنده ی آن Core Design می باشد. تولید این بازی معمولاً سالانه بود ولی بعد از سال ۲۰۰۸ که نسخه ی Underworld ساخته شد نسخه ی بعدی دچار تأخیر های متوالی شد تا اینکه ۴ سال گذشت و بلاخره لارا را در پاییز امسال در صفحه ی مانیتور های خود مشاهده خواهیم کرد.

۸- Medal of Honor Warfighter

ناشر: EA

استدیو سازنده: Danger Close Games

سبک بازی : شوتر اول شخص

پلتفرمهای مقصد:Microsoft Windows,Xbox 360,Play Station3

مدتی نمی گذرد که EA اعلام کرد سری دیگری از بازی مدال افتخار را در پاییز امسال بازی خواهیم کرد و خبر خوشحال کننده ای به هواداران این بازی داد. این مدال افتخار که وارفایتر نام دارد همانطور که از تریلرش پیدا بود بار دیگر سوژه ی اسلام و اعراب ستیزی را سر لوحه ی کار خود قرار خواهد داد و اینبار جدی تر و محکم تر قصد دارد رقیب همیشگی خود ندای وظیفه را پشت سر بگذارد، حماسه ای دیگر بیافریند و مدال افتخار دیگری بر گردن EA بیاویزد.

۷-Resident Evil 6

ناشر: Capcom

استدیو سازنده: Capcom

سبک بازی : ژانر ترسناک سوم شخص

پلتفرمهای مقصد:Microsoft Windows,Xbox 360,Play Station3

به جرأت می توان گفت رزیدنت اویل موفق ترین و محبوب ترین سری بازیهای ژانر ترسناک است که کپکام اولین سری از آن را برای کنسول PS1 منتشر کرد. رزیدنت اویل از زمانی که منتشر شد فقط یک قانون داشت: «ترس و وحشت». بازی کردن در اتمسفر غم انگیز و وحشت زا در حالی که در میان لشکر بزرگی از زامبی ها احساس تنهایی و دلهره گریبان گیرتان می شود مشخصه ایست که در هنگام بازی کردن رزیدنت اویل شما را به زمین میخکوب می کند. در نسخه ی ۵ از این بازی که منتشر شد خیلی ها شاکی بودند که این رزیدنت اویل، رزیدنت اویل همیشگی نیست و به جای اینکه یک رزیدنت اویل ترسناک و اسیل باشد یک بازی اکشن سوم شخص تلقی می شود. چیزی که سازنده های این بازی قول داده است در این سری به آن قانون بر خواهد گشت.

۶-The last of us

ناشر: Sony

استدیو سازنده: Naughty Dog

سبک بازی :ژانر ترسناک سوم شخص

پلتفرمهای مقصد:Play Station 3

ناتی داگ باز هم PS3 بازان را غافلگیر کرد. «آخرین بازماندگانمان» نامی است که کاردستی بعدی ناتی داگ در سال ۲۰۱۲ می دهند. این بازی که یک بازی سوم شخص ترسناک است قرار است دریچه های جدیدی از گیمپلی و داستان را به رویمان باز کند که از تاکنون موفق شده طرفداران زیادی رو به خود جلب کند و عطش سونی داران را برای بازی کردن یکی دیگر از شاهکارهای ناتی داگ زیاد کند.این بازی قرار است تحولی دیگر در این سبک بوجود آورد و مدعی است دارای داستان و گیمپلی جدید و متنوعی است که در هیچ یک از بازی ها قبل از این دیده نشده است. اولین و تنها تریلری که در VGA پارسال رونمایی شد حاکی از اتمسفر سنگین و ترسناک این بازی بود.

۵-Dota 2

ناشر: VALVe

سازنده:Ice Frog

سبک:استراتژی اکشن(آنلاین)

پلتفرمهای مقصد:Microsoft Windows, Mac, Linux

مطمئنم خیلی از شما این نام را می شناسید. خیلی از شما که مانند من در روزهای گرم و شب های سرد مخفیانه از خانه خارج می شدیم و با دوستان خود قرار می گذاشتیم که فلان ساعت در گیم نت باشیم تا بتوانیم به قول بچه ها دوتا بزنیم. روزهایی که در هوای سرد پشت درب گیم نت منتظر می ماندیم تا صاحب گیم نت بیاید و ما داخل بشویم و وجود خود را با گذراندن وقتمان با Dota گرم کنیم. روز و شبمان خلاصه شده بود به دوتا و هر شب در خوابمان دوتا بود و دوتا بود و دوتا. The Defence of the Ancients یا همان Dota که در قدیم Dota Allstars هم بهش می گفتند یک مپ ساده ی Warcraft III بود که به قدری خوش ساخت و مملو از ایده و نو آوری بود که بعد از مدتی طرفداران بسیاری رو به خود جذب کرد و تبدیل به یکی از مطرح ترین و بهترین بازی های آنلاین شد و چنان پیشرفت و ترقی می کرد و به روز رسانی می شد که بسیاری از گیمران بعد از سال ها بازی و گذراندن وقت خود با این محصول باز هم عطششان رفع نشده بود و این Dota ی Ice Frog بود که در قلب تمام گیمران جا پیدا کرده بود و در وجود آنها رخنه کرده بود. مپی که هم اکنون نیز یکی از پرطرفدارین بازی های آنلاین و بازی هایی شبکه ای است.۸ سالی از وقت گرانبهای خود را با این مپ گذراندیم که هر روز فقط جزئیات بازی آپدیت می شد و تغییر می کرد و تحول ان چنانی به خود ندیده بود و ما هم به همین سیر عادت کرده بودیم تا پارسال که شایعه ای منتشر شد که مو را در بدنمان سیخ کرد. شایعه ی که بعداً رسماً تأیید شد و همه ی ما را غافلگیر کرد. ساخت بازی Dota 2 اینبار توسط Valve. بله این دیگر یک مپ خشک و خالی از Warcraft نبود بلکه بازی جدایی بود که گویی اول قرار بود توسط Blizzard ساخته شود اما به علات عدم توافق آنها با Icefrog این عنوان به Valve داده شد تا بار دیگر شاهد شاهکاری دیگر از این شرکت باشیم. در این بازی در این حال که اصول اولیه ی بازی ،قهرمان ها، آیتم ها، و مپ حفظ شده است پیشرفت های چشمگیری در گرافیک، صداگذاری،جلوه های بصری و… صورت گرفته است که اینبار می توانیم دوتا را با طعم والو تست نماییم.

۴-Max Payne 3

ناشر: Rockstar Games

استدیو سازنده: Rockstar

سبک: شوتر سوم شخص

پلتفرم:Microsoft Windows,Xbox 360, Play Station 3

دسته بندی : بازی,مطالب خواندنی بازی ها,