اگر سن شما بیشتر از 22 یا 23 سال باشد، حتماً بازی هایی همچون Streets of Rage و Contra را به خاطر دارید. بازی های کلاسیک دهه 80 میلادی که زمانی طوفانی به پا کرده بودند و طرفداران زیادی را به خودشان اختصاص داده بودند. دیگر از آن بازی های کلاسیک دو بعدی خبری نیست و بعضی وقت ها دلمان برای آن ها بسیار تنگ می شود. اما بازی Double Dragon: Neon باعث خوشحالی ما شد. استودیوی Wayforward Technologies اعلام کرد که در حال همکاری با کمپانی Majesco است که تا یک نسخه Update شده از بازی Double Dragon را روی Xbox Live و PSN عرضه کند. بازی Double Dragon: Neon قصد دارد حالت محبوب بازی های دهه 80 را بازسازی کند.

در این بازی شما در نقش دو بردار نام آشنا قرار می دهد. بیلی لی (Billy Lee) و جیمی لی (Jimmy Lee) قصد دارند تا ماریان (Marian) را از دست رئیس خلافکارها که اسکالماگدون (Skullmageddon) نام دارد، نجات دهند. از قسمت های جالب توجه بازی، گیم پلی آن است. گیم پلی این بازی دقیقاً همان چیزی است که بازیکنان قدیمی دوست دارند دوباره آن را تجربه کنند. بازی همان نوع گیم پلی سبک بازی های دو بعدی Side-Scrolling را به نمایش درمی آورد. حتی در برخی موارد می توانیم گیم پلی بازی را بهتر از دوران کلاسیک بنامیم. در نمایش هایی که تا این لحظه از این بازی منتشر شده، می توان به این نتیجه رسید که گیم پلی بازی شامل استفاده از اشیاء مختلف و سلاح های گوناگون در زمان مبارزه ها خواهد بود.

می توانید ضربه های ترکیبی جالبی را اجرا کنید و همین طور می توانید از وسایلی مانند چوب بیس بال و یا نارنجک استفاده کنید تا بتوانید دشمن را از بین ببرید. سیستم مبارزه های بازی چندان پیچیده نیست، اما شاید از خیلی از بازی های امروزی چالش برانگیزتر باشد. در این بازی می توانید ضربه هایی مانند Spinning Kick ،Flying Knee را اجرا کنید و یا می توانید چیزهای مختلفی را به سمت دشمنان پرتاب کنید. تنوع گیم پلی نیز باعث شده که روند بازی بسیار هیجان انگیز جلوه کند. همان طور که از نام بازی نیز مشخص است، Double Dragon: Neon عنوانی است که از نورهای Neon بسیار زیادی تشکیل شده و باعث شده که همه جای آن نورانی و از رنگ های مختلفی تشکیل شده باشد.

برای درک بیشتر بهتر است که بازی GTA: Vice City را با ایده های شرقی و المان های شهرهای چین ترکیب کنید. حالت کلی بازی با عنوان های امروزی بسیار متفاوت است و سازندگان سعی کرده اند که کاملاً به عنوان های کلاسیک وفادار بمانند. آن ها طراحی بازی را همانند عنوان های دهه 80 انجام داده اند و حتی در طراحی جزئیات و مراحل نیز به این موضوع توجه کرده اند. حتی موسیقی های بازی نیز با در نظر گرفتن این موضوع ساخته شده اند. استفاده از سازهایی مانند گیتار الکتریک، Synth Drum و Keyboard باعث شده که موسیقی حالتی بسیار جالب داشته باشد و بیش از پیش شما را به یاد عنوان های قدیمی بیندازد.

موسیقی های بازی را می توان ترکیبی از سبک های مختلف با حالت بازی های کلاسیک دانست. در پیش نمایش های بازی موسیقی ها بسیار جلب توجه کردند. حتی در زمانی که قدرت های خود را Level Up می کنید، موسیقی های جالبی را خواهید شنید. Majesco نیز به این موضوع اشاره کرد که موسیقی ها برای ایجاد آن حسی که قصد خلق آن را در بازی داشته اند، نقش مهمی خواهند داشت. بازی Double Dragon: Neon می خواهد موفقیت های نسخه  اصلی را تکرار کند و حتی می خواهد طرفداران جدیدی را به این سری از بازی ها اضافه کند. اگر دوست دارید دوباره بازی های مبارزه ای دهه 80 را تجربه کنید، این بازی بهترین گزینه خواهد بود.

نویسنده: مجید نوردوست


a