زمانی که Nintendo در اهداف کوتاه مدتش قصد داشت تا بازیکنان را هر چه سریع تر در E3 امسال با دنیای Wii U آشنا کند، کمپانی های Third-Party که این کنسول را یکی از کلیدهای موفقیت نسل بعدی می بینند، در حال بررسی پتانسیل این کنسول هستند تا ببینند که در آینده چه کاری می توان برای این کنسول انجام داد. Take-Two Interactive نیز یکی از کمپانی هایی است که تا کنون بازی های فوق العاده خوبی را راهی بازار کرده و به همین دلیل همه از سطح کیفی بازی های آن باخبر هستند و همین طور انتظارها از آن ها نیز بسیار بالا است. آقای استراس زلنیک (Strauss Zelnick) رئیس این کمپانی موفق با سیاست های کاری بسیار جالبش در عرضه بازی های ورزشی و خانوادگی برای Wii U می خواهد به سمت کاربران این کنسول برود و قرار است در آینده بازی های بزرگ این کمپانی را برای این کنسول نیز عرضه کند.

او در اینباره می گوید: "البته ما هنوز چیزی معرفی نکردیم." البته این موضوع نیز به این دلیل است که آن ها تازه در حال حرکت دادن عنوان های پرطرفدار خود به سمت Wii U هستند و همه چیز تازه اول راه است. البته او بار دیگر می گوید: "فعلاً کمی برای این کار تردید داریم." اما نباید درباره تردیدی که او می گوید، بد برداشت کرد. این تردید همیشه در زمانی که یک نسل جدید قرار است راهی بازار شود، برای کمپانی های Third-Party به وجود می آید. اما هر اتفاقی که در آینده رخ بدهد، Take-Two نقش پررنگ تری در نسل بعد خواهد داشت، چرا که به نظر آن ها این بزرگترین فرصت برای این کمپانی خواهد بود تا به موفقیت بیشتری در این صنعت دست پیدا کند.

زلنیک می گوید: "برای کمپانی ای مانند ما، این یک فرصت بزرگ است. عرضه یک کنسول جدید، برنده را از بازنده جدا می کند و ما این انتظار را داریم که برنده آن باشیم." آقای زلنیک بر این باور است که 4 مورد کلیدی برای موفقیت یک کنسول جدید لازم هستند که عبارتند از زمینه فکر خود را داشتن، تکنولوژی های قوی، داشتن استعدادهای درخشان برای ساخت بازی و برقرار کردن تعادل میان تمام این موارد. Take-Two می گوید که آن ها تمام این 4 مورد را در اختیار دارند و این موضوع به آن ها کمک می کند که در زمان عرضه یک کنسول جدید موفق باشند.

زلنیک در ادامه صحبت هایش به این موضوع اشاره می کند که: "من نمی خواهم مبحث خلاقیت برای به وجود آوردن چیزهای تازه با استفاده از تکنولوژی های جدید را کمرنگ کنم، اما در نسل جدید همیشه چیزهای تازه ای وجود دارند که باعث به وجود آمدن یک IP جدید می شوند. عرضه IPهای جدید همیشه عالی هستند." در حالیکه کمپانی های بزرگ بازیسازی بازی های بزرگ خودشان را به شکل های مختلفی راهی بازار می کنند و از نظر اقتصادی خود را تقویت می کنند، Take-Two قصد ندارد که چنین کاری را انجام دهد و نمی خواهد از مدل های آن ها پیروی کند. زلنیک می گوید: "این کار برای بازی هایی که نقش کلیدی دارند ریسک بالایی به همراه دارد. این مورد می تواند هم پول زیادی به همراه داشته باشد و هم می تواند پول زیادی را بر باد بدهد.

من نمی خواهم بجز بازی های ورزشی ای که داریم، این کار را با دیگر بازی ها انجام بدهم، چرا که چنین ریسکی ممکن است باعث شود بازیکنان از آن بازی دلزده بشوند. حتی اگر آن بازی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. اگر این هزینه را برای خلق یک IP جدید انجام دهید، کار بسیار بهتری خواهد بود و نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت. ما سخت کار می کنیم تا یک IP جدید خلق کنیم. اگر ساخت بازی چند سال طول بکشد، ارزش آن بیشتر خواهد شد. ما قصد نداریم بازی بد راهی بازار کنیم و می خواهیم با عرضه بازی های خوب بازار را منفجر کنیم. ما می خواهیم چیزهای خوبی برای مشتریانمان داشته باشیم."

استراتژی جدید Take-Two باعث شده که آن ها دیگر دچار مشکلاتی نشوند که در 5 سال پیش با آن ها مواجه شده بودند. زلنیک می گوید که آن ها کارهای زیادی برای انجام دادن دارند که رفتن به سمت نسل بعد و موفقیت در آن، یکی از آن ها خواهد بود. او به این موضوع اشاره می کند که: "ما هنوز سیستم های خودمان را برای این کار Optimize نکردیم، یا حداقل در سال گذشته چنین کاری را نکرده بودیم. اما در این مدت فعالیت های زیادی برای رفتن به سمت نسل بعد انجام دادیم. در 5 سال گذشته بازاری که THQ در اختیار داشت، 4 برابر بازاری بود که ما در اختیار داشتیم. بازار Ubisoft دو برابر ما بود و بازار EA هم 25 برابر از بازاری بود که ما در آن فعالیت می کردیم. اما اکنون شرایط متفاوت است و ما بازار بیشتری را در اختیار داریم و حضور موفق تری در بازار داشته ایم."

نویسنده: مجید نوردوست